Download your mall free mobile app Nový Smíchov ? Click Here

Opalujte se zdravě!

EVÉNEMENTS25/06/2018

O tom, že slunce může tělu pořádně ublížit, slyšel už snad každý. I přes to se ale až 40 % žen a 70 % mužů před slunečními paprsky nijak nechrání. Pokud nechcete nic riskovat, nepodceňujte výběr kvalitních opalovacích krémů. Jak na to se dočtete v následujících řádcích.

Pokud si myslíte, že na výběru toho správného ochranného faktoru není žádná věda, pak jste na velikém omylu. SPF, tedy sun protection factor, je parametr,který  udává ochranu proti nebezpečnému UV záření. Ve své podstatě se jedná o násobek doby vhodné k pobytu na slunci. 

 

Pamatujte na to, že faktory uvedené na kosmetických přípravcích jsou nejčastěji testovány v běžném prostředí (ne tedy na horách nebo ve vodě), je tedy dobré počítat s určitou rezervou a na slunci strávit o něco kratší čas, než který si vypočítáte. 

 

Při výběru vhodného opalovacího prostředku musíte zvážit, mezi jaký fototyp se řadíte. Zde platí jedno základní pravidlo – čím máte světlejší kůži, oči a vlasy, tím máte nižší kožní fototyp a potřebujete naopak vyšší ochranný faktor.  

 

Kvalitní kosmetiku, která vaší pokožku ochrání, seženete například v prodejnách Kiehl’s či parfumeriích Marionnaud, Douglas a Sephora.

By Renata Hrabáková

BLOG F5

> Voir le dossier

Other news

#JustAsk

We answer
within one hour
on our facebook page

Ask your question
Opening hours
FIVE-STAR SHOPPING CENTER

Phone : 251 101 061

Top