Download your mall free mobile app Nový Smíchov ? Click Here

Atmosféra zimního večera

EVÉNEMENTS20/01/2019

Venku sněží, jste doma pod dekou, voní skořice, nejlépe z právě upečeného perníku, po ruce máte svařák a v krbu praská dřevo. Kdo tuhle idylku doma má, dejte vědět, znám ji vlastně jen z filmů, ale tak nějak si atmosféru dokonalých zimních večerů představuji. Realita, kdy člověk přijde z práce, venku spíš prší, musí uvařit večeři… pečení možná tak v neděli a když už si lehne, tak v minutě spí, už tak romantická není, ale jsem praktik, takže i přes nepřízeň okolí je třeba si ty večery udělat hezčí.

Nejsem vyložený „palič“, svíčku si doma zapálím většinou na Vánoce na adventním věnci a zbytek příležitostí těžko hledám. Ano, zapomněla bych na ty okamžiky, kdy se člověk octne bez elektřiny a pokud to nejde jinak, zlatá svíčka. Pamatuji si, jak jsme doma jednu takovou velkou pro tento případ měli. Vždy, když vypli proud, věděli jsme, kam sáhnout. Jen u ní nikdy nebyly sirky.

 

Na druhou stranu, které období, více než právě to zimní, přímo vybízí k zútulnění našich bytů světlem, teplem a vůní svíček. Krátké dny, dlouhé večery, svit svíček je vlastně malá náhrada za ten výše zmíněný krb.

 

Pozor ale na to, co pálíte. Svíčky byste si měli vybírat nejen podle barvy či aromatu, koukejte i na kvalitu a nezapomínejte větrat. Bavlněný knot, 100% včelí vosk nebo sójový olej jsou jedny ze složek, které by kvalitní svíčka měla mít. Sáhnete-li např. pro tu ze 100% vosku, neočekávejte takové vlastnosti jako u svíček z parafínu, ale zase jsou „bio“ a krásně provoní celý pokoj.

 

A kam pro svíčky zajít? Podle toho, jakou máte představu.

 

Různobarevné jednoduché klasické svíčky, které můžete sladit s vlastním interiérem, najdete ve Flying Tiger. Zajímavý a moderní design svíček i svícnů mají v H&M. Fajn jsou svíčky ve skleničce - hezky voní, dlouho vydrží a co víc, zbydou vám po nich ty pěkné skleničky, které mají tisíc a jedno dalších využití. Sázkou na jistotu je PENTIK. Takovou svíčku Joulusydän můžete koupit do foroty už teď a 14. února, jako když ji najdete. Ale nebojte, na každé svíčce nemusí být srdíčko, seženete tu klasiku, hodně jednoduché svíčky, které lze využít prostě jen tak, nebo je zasadit do zdejších originálních svícnů.

 

Takže. Využijte slev, které stále trvají a večer si užijte tu pravou zimní atmosféru.

By Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

Other news

#JustAsk

We answer
within one hour
on our facebook page

Ask your question
Opening hours
FIVE-STAR SHOPPING CENTER

Phone : 251 101 061

Top