Download your mall free mobile app Nový Smíchov ? Click Here

Jak se chránit před slunkem?

Tips21/06/2019

Jestli první letní dny zanechaly stopy nejen na vaší duši, ale i na těle, čtěte dál. Ano, slunko je skvělá zásobárna energie, ale taky pálí. Éra rudé, doufejme, už je za námi a není třeba si ji zas a znovu připomínat.

Kdo maže, ten jede. V létě to platí dvojnásob. Mažete ale správně? Tj. dostatečně a efektivně? Krém nebo olej – základ, na který jsme si už tak nějak zvykli. Většinou se ve skříni najde a ti osvícenější ho i na své tělo aplikují. Jestli ale patříte mezi ty, co se ráno namažou a celý den na slunku tráví v domnění skvělé ochrany, správně předpokládáte, že to není to pravé ořechové.

Četla jsem, že je třeba se namazat vždy před tím, než na slunko jdeme a pak pravidelně po koupání, sprše, ale údajně třeba i po otírání ručníkem při sportu. Zapomenout bychom neměli ani na pokožku hlavy. Existují prostředky v rozprašovači, které ochrání ji a zároveň i vaše vlasy. Pokud je to na vás už moc, klobouk nebo čepice to jistí. Pro krásný klobouk zajděte do Mango, mají jich pár, ale stojí za to (zejména pro milovníky „slamáků“).

Kvalitní opalovací krém by měl mít ochranu před UVB i UVA zářením, aby nám nestárla naše pokožka. I podle toho si přípravek můžete vybírat – voděodolnost, hydratační složky, nebo právě ty proti stárnutí. Za sebe nedám dopustit na produkty značky CLINIQUE. Aktuálně zkouším sadu produktů pro ochranu před sluncem od MIMITIKA. Kazetu koupíte v Sephora a obsahuje krém, olej a mléko po opalování. Hezky mi voní a na kůži jsou přípravky opravdu příjemné. Jestli chcete vyzkoušet něco nového, berte to jako tip. Jediné co, je to 50, takže na někoho to možná bude až přílišná ochrana.

Opakovat to, že mezi 11 a 15 bychom raději měli zvolit pro svůj pobyt jiné místo než to na slunci, je zbytečné. Všichni totiž víme, že 20 po obědě na sluníčku je prostě pohoda a že se spálíme? Existují přeci zklidňující gely, panthenol apod. Nespoléhejte na to a chraňte se předem. A u krému to nemusí skončit.

Dostatečné množství tekutin, kvalitní sluneční brýle a již zmíněný slušivý klobouk musí být základem letní výbavy. Krom toho si do tašky přibalte třeba mrkev, meruňky nebo si dejte červený grep – tajný tip: v kombinaci s nějakým osvěžujícím drinkem, spojíte příjemné s užitečným. Výše zmíněné potraviny obsahují betakaroten, takže do sebe nemusíte cpát žádné tabletky. Těch rozhodně nejsem žádný zastánce, každopádně krom betakarotenu existuje i další nabídka doplňků stravy, které působí jako prevence před slunkem. Případně vám poradí v lékárně Dr. Max. Není to recept na zázrak, v kombinaci s další ochranou, ale nejspíš krok vedle neuděláte.

Takže užívejte léto, chraňte se a slunce v duši.

By Lenka Volfová

BLOG F5

> See the folder

Show on map

Opening hours

Monday through Sunday, 9 AM till 9 PM.

Contact

257 221 489
  • DR. MAX LÉKÁRNA on social networks :
View the shop DR. MAX LÉKÁRNA Our other shops
Show on map

Opening hours

Monday through Sunday, 9 AM till 9 PM.

Contact

257 215 811
  • MANGO on social networks :
View the shop MANGO Our other shops
Show on map

Opening hours

Monday through Sunday, 9 AM till 9 PM.

Contact

257 326 618
  • SEPHORA on social networks :
View the shop SEPHORA Our other shops

Other news

#JustAsk

We answer
within one hour
on our facebook page

Ask your question
Opening hours
FIVE-STAR SHOPPING CENTER

Phone : 251 101 061

Top