Download your mall free mobile app Nový Smíchov ? Click Here

Medvědí síla

Trends16/04/2019

Chřest, ředkvičky, řeřicha nebo třeba jehněčí. Jaro s sebou přináší spoustu skvostů, jedním z nich je i medvědí česnek. Stal se z něj fenomén, a to až do té míry, že si sami ve velkém likvidujeme plochy s tímto „přírodním zázrakem“. Vy ale do lesa nemusíte. Stačí, když zajdete na trh nebo třeba do Tesca a můžete si užívat všech blahodárných účinků této jarní byliny.

Jedná se o přírodní antibiotikum, pomůže při chřipce, pročistí močové ústrojí a zároveň snižuje cholesterol. Ve výčtu bych mohla pokračovat… je to takový superhrdina a k tomu i chutná. Ono totiž superpotravin je kupa, ale spoustu z nich musíte jíst nebo pít se zacpaným nosem. Česnek cítit budete taky, ale údajně méně než po tom, co pozřete ten kuchyňský. Kdo ho má rád, bude ten medvědí milovat. Jeho chuť je výraznější, je lépe stravitelný a plný jarní energie. Aby byly všechny jeho vlastnosti plně zachovány, nejlépe když ho natrháte do již hotového jídla.

Můžete ho přidat do salátů, polévek, pomazánek, nebo si udělejte pesto. V kombinaci s čerstvou pastou pak máte během chvilky parádní oběd nebo večeři.

Jak na pesto?

  • svazek medvědího česneku
  • 50g piniových oříšků
  • 50g sýru pecorino
  • 150ml panenského olivového oleje
  • sůl, pepř

Všechny ingredience dejte do mixeru a je hotovo. Mezi tím si uvařte těstoviny, vše promíchejte a můžete servírovat.

Používáte medvědí česnek v kuchyni? A máte tajné místo na jeho sběr, nebo spoléháte na „externí dodavatele“?

By Lenka Volfová

BLOG F5

> Voir le dossier

Other news

#JustAsk

We answer
within one hour
on our facebook page

Ask your question
Opening hours
FIVE-STAR SHOPPING CENTER

Phone : 251 101 061

Top