Download your mall free mobile app Nový Smíchov ? Click Here

TEATIME

07/12/2018

Život si bez čaje nedokáži představit, a to ani v létě a ani v teplých krajinách. Pro mě je to základ dne. Můj všemi tak oblíbený coffeetime nese totiž název „teatime“. 

Zelený čaj je můj životabudič a doporučuji ho i vám, co třeba energie nemáte nazbyt. A jestli chcete něco opravdu top, zvolte matcha tea – neúčinnější zelený čaj, jeden šálek údajně obsahuje dokonce trojnásobné množství antioxidantů v porovnání s běžným zeleným čajem.
Čaj si ale dejte jakýkoliv, dle chuti, jen myslete vždy na kvalitu. Faktorů, které ovlivňují kvalitu a chuť čaje, je spousta. Od nadmořské výšky, v níž je čaj pěstován, přes délku skladování až po ty, které souvisejí s přípravou čaje a můžete je tak snadno ovlivnit právě vy.

Nemělo by nám být jedno, co pijeme. Sáčkové čaje nezatracuji, neboť i ty lze pořídit dnes v bio kvalitě a bez jakéhokoliv přidaného prachu a kdo ví, co se ještě traduje. Jen musí člověk pořádně vybírat. Do většiny věcí v životě je prostě lepší vidět, a tak je to i v případě čaje.

Nicméně, k těm zásadám. Tak třeba, pokud koupíte čaj, na kterém je doporučení pro přípravu, pak nebuďte inovátoři a řiďte se pokyny. Zelený čaj nezalévejte vařící vodou, ale lepší chuti dosáhnete po zalití horkou vodou mající zhruba 80 stupňů. Sítko na louhování by nemělo být kovové… ano, taky jsem ho používala x let, ale berte to jako dobrý tip na koupi třeba bambusového. Malý, praktický dárek a ještě můžete připojit nějaká ta moudra, proč je to sítko zrovna z bambusu. A ještě moje osobní vychytávka při servírování. Místo lžičky použijte celou skořici – s její pomocí lze např. nandat i med a čaj získá jemně skořicovou chuť (recyklace je taky možná).

Pokud přemýšlíte, kam pro čaj, tak ideálně do specializovaných obchodů či čajoven. Za sebe doporučuji OXALIS. Mají krásnou nabídku - opravdu pro každého a poradí vám, co vybrat. Navíc „jedlé“ dárky (dobře, tento se pije), jsou dlouhodobě nejoblíbenější. A jestli si nevyberete, zajděte do Kusmi Tea, ty jejich dózičky a dárková balení nelze nemilovat.

Užijte si advent s čajem!

By Lenka Volfová

BLOG F5

> See the folder

Other news

#JustAsk

We answer
within one hour
on our facebook page

Ask your question
Opening hours
FIVE-STAR SHOPPING CENTER

Phone : 251 101 061

Top