Download your mall free mobile app Nový Smíchov ? Click Here

Vitamínová bomba

07/01/2019

Sice už se nový rok rozběhl na plno, ale vy na sobě nejspíš stále cítíte následky bujarých silvestrovských oslav, ne zrovna střídmých svátků, střídavých teplot, práce a všude možně polétavých bacilů.. 

Nejste v tom sami! Je tu pravděpodobně malá skupinka těch, co do nového roku přímo vystřelili, ale pro většinu představuje výše popsané klasický novoroční stav, ano to období, kdy bychom se měli s chutí pustit do plnění všech těch nových předsevzetí.

Ať už se vám to daří nebo nikoli, lépe může být vždy. Práce vás můj tip nezbaví, ale může vám přidat energii a když ji budete mít dost v práci, nejspíš vám zbyde i na nějaký ten sport, zlepší se vaše kondice, nejspíš i vzhled, vyplaví endorfiny a svět bude prostě hned lepší.

Jestli stále přemýšlíte, s čím dnes Horst Fuchs přijde, zaklínadlo zní snadno: VITAMÍNY.

 

Potřebujeme je všichni a v tomto období dvojnásob. Je sice možná jednodušší je doplňovat pomocí tabletek, ale v tomhle jsem zarytý odpůrce, takže bojuju za pestrou stravu. Jestli ale chroupat jablko vás moc nebere, smoothie a koktejly raději v létě, salát je přeci studený a nezahřeje (můžeme o tom polemizovat), co teď?

 

Odpověď zní: Polévky. Různé zeleninové krémy zahřejí, dodají spoustu vitamínů a ano - i zasytí. Co vy na to? Alespoň to zkuste!

 

Mrkvový krém (recept pro dvě osoby)

 

4 velké mrkve

2 pomeranče

1 citrón

voda

chilli

muškátový oříšek

sůl/pepř

 

Nikdy nepřicházím se složitými recepty, takže ani dnes. Mrkev upečte – cca 15 minut na 200 stupňů, nakrájejte na malé kousky, přidejte šťávu ze dvou pomerančů, zhruba půlky citronu (kdo jak má rád kyselé), přidejte sůl, pepř, chilli, nastrouhejte trochu muškátového oříšku a rozmixujte. Dolejte vodu dle vaší představy hustoty a ještě jednou promixujte. Je hotovo. Nejspíš bude potřeba celou směs trochu přihrát a následně už jen servírujte, ideál s parmezánem navrchu, nebo posypte jarní cibulkou a oříšky nebo sušenou petrželkou. Pro milovníky masa doporučuji vypražit slaninu – zabodujete!

 

Všechny suroviny pořídíte samozřejmě přímo u nás, až půjdete z nákupů zastavte se v přízemí v Tescu. Spoustu druhů ovoce a zeleniny mají navíc v akci, takže třeba vás napadne i jiné doplnění vitamínů a co víc, nemusíte před tím řešit, kolik v těch slevách v jiných obchodech utratíte.

Takže heslo do nového roku? ZDRAVÍ! Všechno ostatní pořídíte v OC Nový Smíchov.

By Lenka Volfová

BLOG F5

> See the folder

Other news

#JustAsk

We answer
within one hour
on our facebook page

Ask your question
Opening hours
FIVE-STAR SHOPPING CENTER

Phone : 251 101 061 ŘEDITELSTVÍ OBCHODNÍHO CENTRA 251 511 151 INFOSTÁNEK

Top